Příchod nového iPhone SE 2020 je očekáván v nejbližších dnech

Foto: OnLeaks, iGeeksblog

Tomáš Bureš       04/04/2020      Články

Během posledních pár měsíců se objevují informace o příchodu nového jarního iPhonu. Údajně by se mělo jednat o nástupce iPhonu SE, který by měl nést stejnojmenný název. V naší redakci o novém iPhonu teď známe jeho dostupnost v barevném provedení nebo kapacitu úložiště.

iPhone SE 2020

Společnost Apple je známá tím, že marketingové názvy jejich nových produktů jsou možná nejvíce držena v tajnosti, a tak do poslední chvíle nikdy nemůžeme říct přesný název produktu s absolutní jistotou. Za dobu spekulací o příchodu tohoto telefonu jste již mohli slyšet několik názvů. Spekulovalo se o možné náhradě iPhonu 8, tedy iPhone 9 měl být nástupcem. Druhý název měl nést jméno iPhone SE 2, který měl nahradit staršího sourozence iPhone SE. Na základě současných nejnovějších informací z důvěryhodných zdrojů si myslíme, že společnost Apple nazve nový produkt iPhonem SE 2020.

Koho nový iPhone zastoupí?

Kalifornská společnost použila název iPhone SE u 4-palcového telefonu, po kterém zákazníci dlouho tenkrát volali. My dobře víme, že od dob, co byl 4‘‘ telefon v módě uplynula řada let. V dnešní době jsou moderní co nejvíce největší obrazovky telefonů. To všem uživatelům nevyhovuje, proto společnost byla nucena uvést na trh telefon s menším počtem palců. Údajně by tento iPhone měl nést název SE, avšak by měl nahradit iPhone 8. U tohoto nového modelu očekáváme většinu stejných vlastností, které známe z iPhonu 11. Telefon by měl disponovat stejným čipem a procesorem A13 Bionic. Na nový iPhone by se měli těšit obzvláště ty zákazníci, kteří vlastní a mají rádi iPhone 6. Tito zákazníci se již nemůžou radovat z nového softwaru a také nemůžou mít Apple Arcade včetně rozšířené reality. Ta totiž na iPhonu 6 a 6 Plus podporována není.

Barva a kapacita úložiště

iPhone SE 2020 budete mít k dispozici celkem tři barevná provedení. Jednat by se tak mělo o bílou, černou a PRODUCT (Red). K iPhonu SE bude také možnost si dokoupit oficiální kryty. Ty budou k dispozici v černém a bílém silikonu a červené, černé a půlnočně modré kůži. Velikosti paměťových verzí budou poté 64 GB, 128 GB a 256 GB.

Cena a dostupnost na trhu

Cena nového iPhonu SE by by podle analytika Ming-Chi Kua měla začínat na ceně 399 amerických dolarů, což je o 50 dolarů méně, než cena, za kterou se nyní prodává starší iPhone 8. Nový iPhone SE by měl mít podobný design tomu, který již známe z iPhonu 8. U nového iPhonu by také mělo dojít k odstranění 3D Touch. Toto řešení již známe z nových iPhonů 11, u kterých díky odstranění této funkce došlo k výraznému zlepšení výdrže baterie. Kdy se objeví nový iPhone SE na trhu není jasné. Jeho příchod očekáváme v nejbližších dnech.

Copyright © 2020 Mac Discover. Všechna práva vyhrazena.