2. duben aneb Světový den porozumění autismu

Foto: Nautis.cz

Tomáš Bureš       02/04/2020      Články

Před dvanácti lety se členové OSN shodli na tom, že 2. duben vyhlásí Světovým dnem porozumění autismu. Dnešní den (2. duben) slouží především pro zdůraznění faktu, že je potřeba zkvalitňovat život lidí s autismem, aby tak mohli vést co nejvíce smysluplný a důstojný život. Hlavním cílem tohoto dne je výrazně zvýšit obecné povědomí široké veřejnosti o poruchách autistického spektra. Většinu akcí, konající se tento den spojuje modrá barva. To proto, že modrá je barvou komunikace a sebevyjádření. Právě v těchto oblastech mají lidé s autismem největší potíže.

Kalifornská společnost dnes na svém webu vyzdvihla a zdůraznila velkou sílu aplikací, s jejichž pomocí se mohou tito lidé efektivně učit, si hrát a lépe komunikovat. Řadu těchto aplikací naleznete ve vašem App Storu. Aplikace jsou poté celkem ve čtyřech různých kategoriích. Mezi tyto kategorie se řadí komunikace, životní schopnosti, hry, videa a hudba a nesmí chybět ani Apple Watch tools.

Mezi naše doporučení se rozhodně řadí jedna z nejlepších aplikací ze samotného App Storu, která napomáhá s touto poruchou. Je to aplikace s názvem Proluquo2Go. Tato aplikace je určena pro ty, kteří neumí mluvit nebo mají potíže s verbálním vyjadřováním. V aplikaci se objevují přirozeně znějící hlasy, včetně skutečných dětských hlasů. Je velmi jednoduchá a také velmi užitečná v AAC (augmentativní a alternativní komunikace). Tuto aplikaci lze využít k budování jazykových dovedností a růstu.

Proloquo2Go uznává mnoho rodičů, terapeutů, učitelů a uživatelů z celého světa. Aplikace se řadí mezi zlatou cestu v řešení AAC. Používají ji lidé s autismem, Downovým syndromem, dětskou mozkovou obrnou, Angelmanovým syndromem a všichni ti, kteří mají potíže s řečí. Aplikace je poté k dispozici v angličtině, španělštině, francouzštině a holandštině.

Foto: Tomáš Bureš / Mac Discover

Copyright © 2020 Mac Discover. Všechna práva vyhrazena.