Zdravotníkům z USA a Evropy společnost Apple daruje miliony ochranných respirátorů N95

Foto: Apple

Tomáš Bureš       22/03/2020      Články

Již 13. března společnost Apple uvedla, že věnuje 15 milionů amerických dolarů na zdravotnické pomůcky a také proto, aby pomohla zmírnit ekonomické ztráty. Na včerejším tiskovém briefingu řekl viceprezident Spojených států amerických, Mike Pence, že společnost Apple daruje zdravotníkům ze Spojených států a Evropy na 2 miliony kusů ochranných respirátorů N95. Kalifornská společnost chce tím tak pomoci se zastavením šíření pandemie nemoci COVID-19.

Že společnost daruje na milióny respirátorů potvrdil na svém Twitterovém profilu i samotný generální ředitel společnosti Tim Cook. 

V důsledku současné šíření pandemie nemoci COVID-19, neustále potřebují zdravotníci i lidé, kteří přichází do kontaktu s mnoha lidmi ochranné pomůcky, jimiž jsou například již zmíněné respirátory N95. Právě z důvodu nedostatku těchto pomůcek měl být podepsán zákon, který umožňuje vyrábět všem společnostem ochranné respirátory N95, beze strachu z odpovědnosti. Po této změně právních předpisů již nyní začalo mnoho společností vyrábět ochranné respirátory N95. 

Copyright © 2020 Mac Discover. Všechna práva vyhrazena.