Ty nejzajímavější novinky, které nám přinesl včerejší update iOS a iPadOS na verzi 13.4

Foto: 9To5Mac

Tomáš Bureš       25/03/2020      Články

Včera společnost Apple zpřístupnila nové oficiální verze operačních systémů iOS a iPadOS. Jedná se ovšem o dílčí verzi s pořadovým číslem 4. Každý by tak očekával, že s vylepšením ,,třináctky“ se nedočkáme ničeho závratného. Jak se však říká, zdání klame a včerejších novinek přece jen pár bylo.

iPad začal podporovat trackpad

Jednou z hlavních novinek, kterou přinesla včerejší aktualizace operačních systémů je příchod nového kurzoru. S ním teď můžeme iPad ovládat snadněji, rychleji a podobně jako ovládáme MacBook. Apple přidal dokonce i pár známých gest, které známe z macOS. Můžeme například rychle posouvat mezi aplikacemi nebo vykonávat řadu věcí, které již známe z Macu. Tímto se tak iPad přiblížil zase o krok blíže k MacBooku. Momentálně se čeká na příchod Magic Keyboard, která by měla být dostupná v průběhu května. Do té doby mohou uživatelé vyzkoušet tento nový kurzor s Magic Trackpadem.

Foto: 9To5Mac

Vylepšení sdílení Cloudového úložiště

Mezi další novinkou se objevila možnost sdílení celých složek přes iCloud. O této novince již víme delší dobu. Zpráva o ní přišla s beta verzí iOS 13 minulý rok. Novinka nám umožňuje sdílení rovnou celé složky přes tuto službu. Jako to známe delší dobu například z DropBoxu. I my jablíčkáři máme nyní tuto možnost. Dosud jsme mohli pouze sdílet jen konkrétní soubor.

Foto: 9To5Mac

Další drobné novinky v iOS 13.4

Do našeho článku jsme na závěr přidali také pár drobných novinek. Tyto novinky se ale nevyrovnají samotné podpoře trackpadu v rámci iPadOS. Došlo k mírnému upravení mailové spodní lišty nebo přibylo celkem devět nových Memoji. Nově také aplikace zkratky podporuje přímé ,,shazamování“ hudby. 

Foto: 9To5Mac

Copyright © 2020 Mac Discover. Všechna práva vyhrazena.