Příchod 5,5“ iPhonu je naplánován na konec března

Foto: Apple

Tomáš Bureš      17/03/2020      Články

Již nějakou dobu se mluví o příchodu nového jablečného telefonu s designem staršího iPhonu 8. Řeč je o iPhonu 9 (iPhone SE2). Nyní víme, že telefon by měl mít v základní verzi displeje o velikosti 4,7“ a přijít by měl i jeho větší sourozenec s úhlopříčkou 5,5“.

Design telefonu bude podobný iPhonu 8 a telefon bude mít ikonické domovské tlačítko (Home button) ve kterém je zabudována a ukrytá funkce Touch ID. Víme také, že telefon bude disponovat funkcí Apple Pay Express Transit, což znamená, že díky této funkcionalitě budeme schopni šetřit čas. Funkce je zatím dostupná v Londýnské dopravní síti. Najdeme ji v autobusech, metru i tramvajích. Její použití je jednoduché. Pouze přijdete k platebnímu terminálu, přiložíte svůj iPhone a máte jízdenku.

Podle známého Apple analytika Ming-Chi Kua by měl nový 4,7“ iPhone startovat na ceně 399 amerických dolarů. Jeho větší sourozenec s úhlopříčkou 5,5“ by měl stát zhruba o 100 dolarů více. Oba jablečné telefony by měly být dostupné ve třech barevných variantách. Šedé, stříbrné a červené. Kapacita interní paměti nám v základu nabídne 64 GB či si můžeme připlatit a koupit tu větší, se 128 GB interního úložiště. Podle dřívějších informací by se telefon měl na trhu objevit již na konci března. Vzhledem k současné zdravotní situaci ve světě to není jasné.

Copyright © 2020 Mac Discover. Všechna práva vyhrazena.