Obrovská poptávka po streamovacích službách, ale za cenu snížení kvality přehrávání?

Foto: Apple

Tomáš Bureš       25/03/2020      Články

Lidé po celém světě musí trávit většinu času doma pod zámkem. Je tomu tak, protože to nařídila vláda v několika zemích kvůli možnému šíření nemoci COVID-19. Lidé se začínají doma nudit a čím dál více uživatelů si tak objednává předplatné několika různých streamovacích služeb. Mezi které můžeme zařadit Netflix, Disney+, HBO GO nebo zástupce kalifornské společnosti Apple TV+.

Je hezké, že nyní má každý dostatek času se pohodlně usadit u svého oblíbeného seriálu a vychutnat si skvělou kávu. Nicméně již výše zmíněné velké streamovací platformy zatěžují internet. Když k tomu ještě přičteme neustálé používání sociálních sítí, jako jsou Facebook, Instagram nebo YouTube, dochází tak k velkému datovému toku. Kvůli této přemíře zábavy se velmi zatěžuje internetová infrastruktura. 

Foto: Meetupy.cz

Zrovna teď, když se mnoho zemí vypořádává s pandemií koronaviru, je nutností, aby naše záchranné složky, informační složky a organizační složky fungovaly. Na nichž totiž závisí osud nás všech. Evropská unie se nyní obrátila na společnosti, které provozují streamovací služby s žádostí, aby snížili co možná nejvíce kvalitu streamování. Na tuto prosbu Evropské unie již zareagoval Netflix, který omezil streamování ve 4K. K němu se nyní přidává třeba Apple nebo YouTube.

Tito streamovací giganti mají v těchto dnech žně. Jenom počet registrací Disney+ se ztrojnásobil. Včera došlo k jeho spuštění v několika zemích. Mezi tyto země se řadí Velká Británie, Irsko, Německo, Španělsko, Itálie, Švýcarsko a Rakousko. Naopak streamovací služba Apple TV+ zaznamenala pouze 10% nárust.

Foto: Disney

Za posledních pár dnů se objevila na internetu zpráva o tom, že lidé dostávají zprávy na sociální síti WhatsApp, která informuje o tom, že Netflix rozdává bezplatné předplatné jeho služeb. To sama společnost vyvrátila.

Copyright © 2020 Mac Discover. Všechna práva vyhrazena.