Letos se nejspíše zpozdí dodávka iPhonů 12

Foto: Internet

Tomáš Bureš      26/03/2020      Články

V minulých letech jsme byli dosud zvyklí na představení nových iPhonů vždy v průběhu měsíce září. Podle zahraničních zdrojů se má letošní dodávka vlajkových lodí zpozdit. Důvodem je globální šíření pandemie onemocnění COVID-19.

Společnost Apple se obává toho, že z důvodu ekonomické krize nebudou chtít lidé v září příliš mnoho utrácet. Z této příčiny sama společnost zvažuje odložení představení iPhonů 12 o pár měsíců. Jako dalším důvodem může být i nejistota v dodavatelském řetězci nebo nemožnost tuto novinku otestovat. Většina zaměstnanců kalifornské společnosti pracuje totiž z domova.

O letošních novinkách víme přece jen pár informací, které kolují již delší dobou internetem. Na trhu by se měly objevit celkem čtyři novinky. Přijít by měl model s úhlopříčkou o velikosti 5,4‘‘, dva modely s 6,1‘‘ úhlopříčkou a ten největší s 6,7‘‘ displejem. Všechny tyto letošní modely by poté měly disponovat OLED obrazovkou a k dispozici by měly mít 5G síťové rozhraní. Nejdražší vlajkové modely s dovětkem Pro by měly mít tři čočky fotoaparátu a obdrží i senzor LiDAR, který již můžeme znát z nově představeného iPadu Pro. Zda se novinek dočkáme v průběhu měsíce září se teprve uvidí. Jednou možností je i možné představení novinky v září, ale na zahájení samotného prodeje si budeme muset počkat trochu déle. Finální odpovědi bychom se měli dočkat v květnu.

Copyright © 2020 Mac Discover. Všechna práva vyhrazena.