Jak správně vyčistit vaše AirPods?

Foto: Digital Trends

Tomáš Bureš      21/03/2020      Články

Když někdo řekne bezdrátová sluchátka, téměř každému z nás se vybaví dvojice ikonických sluchátek AirPods, které se ukládají do bílého pouzdra. Jelikož se sluchátka řadí mezi produkty, jež využíváme téměř každý den, jsou tak magnetem který neustále k sobě přitahuje veškeré možné nečistoty. Patří sem například i prach či usazeniny z vašeho ušního mazu. Nyní jsme vám připravili jednoduchý návod, díky kterému bude pro vás snadné vaše sluchátka udržovat v neustálé čistotě.

Na internetu najdeme určitě stovky, možná i tisíce návodů, jak tato sluchátka dokonale vyčistit. Ať už tedy budeme postupovat podle kteréhokoliv návodu, jedna hlavní zásada je pořád stejná. Airpody nejsou produktem, který je vodotěsný, nýbrž voděodolný. K čištění bychom tedy neměli používat žádná čistidla na bázi vody.  

čištění sluchátek za použití kapalin

Mnoho z majitelů sluchátek používá k čištění předměty, které mají ostré hrany. Jedná se například o nůžtičky na nehty, párátka nebo ostré hrany propisek a per. Tyto způsoby čištění se však nemusejí vyplácet. Při použití předmětu s ostrou hranou může dojít k samotnému poškrábání ochranných mřížek reproduktorů a mikrofonů sluchátek. Jaký je tedy správný postup?

Pro nejlepší vyčištění sluchátek bychom měli používat nejlépe dva druhy kapalin. Jednou z nich je peroxid vodíku, tou druhou je izopropylalkohol. První ze zmíněných kapalin (peroxid vodíku) má hustotu, která je dvakrát větší než je hustota vody. Dokáže tak doslova rozpustit ušní maz. Druhá kapalina (izopropylalkohol) je dokonalá pro čištění zařízení. Jedná se o rozpouštědlo, které je používáno při výrobě barev a laků. Jedna kapka na hadřík, který nepouští vlákna vám tak postačí k tomu, aby vaše pouzdro bylo jako nové.

Použití lepící hmoty

Ačkoliv naše sluchátka budeme čistit pečlivě, může dojít k přilepení ušního mazu. Tento problém můžeme vyřešit zakoupením lepící hmoty. Při použití lepící hmoty eliminujeme tak dostání vody do samotných sluchátek. Lepící hmota je skvělá věc sama o sobě. Pomůže nám eliminovat spoustu nečistot a díky ní můžeme dokonce získat i lepší zvuk sluchátek. Použití samotné lepící hmoty je tak snadné, že snad nemusíme ani říkat, jak postupovat.

Použití jiných metod

K tomuto postupu budeme potřebovat dva suché hadříky, které nepouští mikrovlákna. Dále si připravíme vatovou tyčinku a zubní kartáček nebo štěteček s jemnými štětinami. Hadřík namočíme nejlépe horkou vodou a následně ho co nejvíce vyždímáme. Sluchátka očistíme a následně vysušíme suchým hadříkem. K odstranění nečistot z mřížky reproduktorů a mikrofonů použijeme vatovou tyčinku a pomalu odstraníme nečistoty. Následně můžeme otřít suchým hadříkem. Poslední věcí je vyčištění lightning konektoru. Ten vyčistíme za pomocí námi připraveného štětečku či zubního kartáčku.

Věříme, že vám tento návod pomohl a mohli jste se dozvědět něco nového o možnosti využití samotných kapalin, nebo použití lepící hmoty.   

Copyright © 2020 Mac Discover. Všechna práva vyhrazena.