Jak sdílet soubory přes iCloud Drive?

Foto: iOS Gadget Hacks

Tomáš Bureš       28/03/2020      Články

Je tomu sotva pár dnů, co jsme se dočkali představení nových operačních systémů iOS 13.4 a iPadOS 13.4. Zatímco v případě aktualizace pro iPad jsme se dočkali nativní podpory klávesnice a myši, máme tu novinku, která je společná jak pro iOS tak pro iPadOS.

Když mnozí uživatelé chtěli v minulosti na iPhonu, iPadu a Macu sdílet celou složku se soubory přes iCloud, nešlo to. Nyní komunita jablíčkářů po této funkci dlouho volala, protože chtěli něco, co již znají z DropBoxu. Nově jsme se tak dočkali možnosti sdílení složek na iCloudu. Nyní vám přinášíme návod zejména pro uživatele iPhonů. Nebudeme se zdržovat a jdeme na to!

Sdílení složek na iPhonu a iPadu

Jestliže chcete mít možnost sdílet kompletně celé složky přes iCloud Drive, tak první co musíte udělat je, že se přesunete do nativní aplikace Soubory. Tuto aplikaci určitě budete již mít předinstalovanou ve vašem zařízení. Pokud ji však nemáte, stačí si ji pouze stáhnout z App Storu. 

Po přístupu do aplikace se zde přesuňte do umístění souborů na iCloud Drive. Zde si můžete samotnou složku, kterou chcete sdílet buď přímo vytvořit nebo můžete sdílet některou z již vytvořených složek. 

Nyní podržte váš prst na dané složce, kde vyberte možnost sdílet a poté klikněte na možnost přidat lidi. Zde už si můžete vybrat aplikaci, přes kterou zašlete odkaz s přístupem k dané složce, vámi zvolenému uživateli. Pokud si chcete přímo nastavit pravidla sdílení, můžete zvolit možnost volby sdílení. Zde nastavíte konkrétní oprávnění uživatelů, co a jak budou mít k dispozici.

Foto: Tomáš Bureš / Mac Discover

Copyright © 2020 Mac Discover. Všechna práva vyhrazena.