iPhone 11 si drží status nejžádanějšího iPhonu ze všech nabízených

Tomáš Bureš      31/01/2020      Články

Šéf kalifornské společnosti, Tim Cook, sdělil, že nejprodávanějším iPhonem za poslední čtvrtletí roku 2019 byl iPhone 11. Nejvýše postavený muž Applu dále prozradil, že stejný status si iPhone 11 drží i nadále, čímž poráží mnohem dražší iPhone 11 Pro.

V širším pohledu si všechny aktuální iPhony (iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max) vedou nad očekávání dobře a zájem o ně prakticky nikterak neopadá. Nejžádanějším iPhonem z této trojice je určitě iPhone 11. Srovnáme-li právě zmíněný iPhone 11 s jeho o rok mladším sourozencem iPhonem Xr, aktuální model je dvakrát tak úspěšný.

Důležitý trh z hlediska příjmů je pro Apple bezpochyby Čína. Podle samotného šéfa společnosti byl na čínském trhu obzvláště výdělečným právě zmíněný iPhone 11. Za poslední čtvrtletí Apple ovládl místní trh tím, že celkem prodal 3 ze 4 prodaných smartphonů a v žebříčku prodejů zůstává na první příčce. Víme také to, že tržby kalifornského giganta za poslední čtvrtletí dosáhly výše 56 miliard amerických dolarů, což je meziroční nárůst o 8  procent.

Copyright © 2020 Mac Discover. Všechna práva vyhrazena.