Hlasová asistentka Siri nyní zodpoví dotazy týkající se nemoci COVID-19

Foto: Apple

Tomáš Bureš       23/03/2020      Články

Poslední dobou se skoro neřeší nic jiného než boj s koronavirem. Ten s sebou nese řadu omezení a ekonomických problémů. Nyní se snaží pomáhat s touto situací i velké a bohaté firmy. Včera jsme psali článek o tom, že společnost Apple se chystá darovat miliony svých roušek těm, kteří je nejvíce potřebují. Za současné situace také Apple aktualizoval chování hlasové asistentky Siri. Ta nyní dokáže zodpovídat otázky lidem, kteří mají obavu z nemoci COVID-19.

V naší redakci jsme tak dnes vyzkoušeli chování Siri na vlastní kůži. Položili jsme jí otázku ,,Do I have coronavirus?“, tedy v překladu ,,Mám koronavirus?“. Po této otázce nám Siri začala ihned odpovídat. Jako první se nás zeptala na to, zda jsme přišli do kontaktu s někým, kdo již byl pozitivně testován na tuto nemoc. My jsme vyzkoušeli obě dvě odpovědi, respektive všechny tři. Následně nám hlasová asistentka odpovídala a pokládala otázky dle toho, jak jsme jí zrovna odpověděli.

Například se nás Siri zeptala na to, zda vykazujeme hlavní příznaky nemoci, jimiž jsou horečka, dušnost a suchý kašel. My jsme opět vyzkoušeli všechny odpovědi. Když jsme odpověděli, že žádné příznaky nevykazujeme, Siri nám řekla, že máme řádně dodržovat hygienu a kontrolovat si možné příznaky nemoci. Pokud jsme odpověděli tak, že si nejsme jisti, zda dané příznaky máme, dostali jsme doporučení, že bychom raději měli zůstat doma po dobu 14 dnů a tyto hlavní příznaky si kontrolovat. V tom nejhorším případě, kdy jsme zodpověděly všechny otázky pozitivně, nás upozornila, že bychom měli co nejrychleji vyhledat lékařskou pomoc. Na samotný závěr nám doporučila telehealth aplikace, které najdeme v App Storu.

Foto: Tomáš Bureš / Mac Discover

Copyright © 2020 Mac Discover. Všechna práva vyhrazena.