Facebook zkouší štěstí s novou aplikací Hobbi. Chce s ní oslovit uživatele Pinterestu

Tomáš Bureš      18/02/2020      Články

Když se vysloví téma sociální sítě, tak se jistě každému vybaví společnost Facebook, kterou založil Mark Zuckerberg. Spousta z nás má ve svém telefonu aplikace, které spadají právě pod tohoto velkého giganta. Mezi tyto aplikace se například řadí: Instagram, Whatsapp, Messenger či samotný Facebook.

Portfolio vývojářského týmu

Společnost Facebook, která si bere velký podíl na trhu sociálních sítí, nám minulé léto představila svůj experimentální tým, který se zabývá vývojem dalších aplikací. Tento tým stojí například za vývojem aplikací, jako je například “Whale“, aplikace, přes kterou můžeme vytvářet originální vtípky (meme). Z portfolia týmu můžeme dále vyzdvihnou aplikaci pro sociální sítě “Bump“ nebo hudební aplikaci “Aux“. Žádná ze zmíněných aplikací však nedosáhla velkého úspěchu.

Hlavní myšlenka Hobbi

Stejný tým vývojářů nedávno představil aplikaci ,,Hobbi“, která se má pokusit konkurovat slavnému Pinterestu. Hlavní myšlenkou Hobbi má být především sdílení fotografií, ze světa umění, vaření, malování nebo řemeslné tvorby. Aplikace umí například organizovat jednotlivý postup projektu uživatele tak, aby byl vidět jednotlivý proces v průběhu času, tím můžeme uvést příklad ze světa vaření. Například se chystáme péct buchtu a samotný postup lze zachytit tak, že vyfotíme buchtu před tím, než ji strčíme do trouby a poté, když ji hotovou vyndáme. Problémem může být jedině nemožnost sociálního sdílení, ale Hobbi lze použít pro vytváření videí finálního projektu.

Dostupnost aplikace na trhu

Aplikaci Hobbi lze stáhnout pro modely iPhone, iPad a iPod touch. Zařízení musí disponovat minimálně systémem iOS 11.0. Hobbi je zatím dostupná v USA, Kolumbii, Belgii, Španělsku a Ukrajině. Ačkoli zatím neznáme termín uvedení do dalších regionů, včetně toho našeho, s nejvyšší pravděpodobností se dočkáme ještě v průběhu letošního roku. 

Copyright © 2020 Mac Discover. Všechna práva vyhrazena.