Došlo k představení nového iPadu Pro. Na scénu přichází také speciální klávesnice Magic Keyboard

Foto: Apple

Tomáš Bureš      18/03/2020      Články

Právě dnes představil kalifornský gigant již dlouho očekávanou novinku v podobě iPadu Pro. K novému iPadu si můžete také dokoupit novou speciální klávesnici Magic Keyboard, která disponuje přítomností trackpadu.

DESIGN

Z přední strany nepoznáte, že se jedná o nový iPad Pro. Vypadá totiž úplně stejně jako iPad představený v roce 2018. Displej nabídne buďto úhlopříčku o velikosti 11 palců či se můžete rozhodnout pro tu větší s velikostí 12,9 palce. Zobrazovací frekvence je v obou případech 120 Hz. Na boční straně pak nalezneme magnetický úchyt pro Apple Pencil druhé generace.

Foto: Apple

FOTOAPARÁT a NOVÝ LiDAR SENZOR

Na zadní straně nového iPadu Pro nalezneme dvojici 12 MPx čoček fotoaparátu. Jeden z nich je širokoúhlý s možností záznamu videa až ve 4K a ten druhý je ultraširokoúhlý. Podobně, jako je tomu v případě iPhonu 11. Nyní se dostáváme k hlavní novince, co nový iPad Pro přináší. Jedná se o takzvaný LiDAR senzor. Přítomnost tohoto senzoru zajistí, že nyní dokážete měřit vzdálenost od okolních objektů až na pět metrů.

Foto: Apple

VÝKON

Nový iPad Pro se může pyšnit výkonem, jakému se nesnilo zatím žádnému iPadu a navíc dokáže zatopit i mnoha současným notebookům, jelikož dokáže být násobně rychlejší. Disponuje totiž čipsetem A12Z Bionic, který je složen z osmijádrového procesoru a osmijádrové GPU. Letošnímu iPadu Pro nechybí ani speciální čip Neural Engine pro AI. S tímto extrémním výkonem dokážete například editovat video ve 4K rozlišení.

Foto: Apple

NOVÁ KLÁVESNICE MAGIC KEYBOARD

Spolu s iPadem Pro přichází také nová klávesnice. Na ní naleznete již zmíněný trackpad a navíc se může pochlubit také svojí konstrukcí. Nabízí totiž integrovaný kloub, díky kterému se dá iPad nahýbat do různých úhlů stejně tak, jako je to v případě notebooků. Dále pak klávesnici nechybí ani podsvícení nebo jeden USB-C port.

Foto: Apple

CENA A DOSTUPNOST

Nový iPad Pro začíná startovat na částce 22 990 Kč za 11 palcový displej s nejnižším 128GB úložištěm. Za 12,9 palcový displej se 128GB úložištěm si připlatíme, vychází na částku 28 990 Kč. Za tu nejdražší variantu v případě 12,9 palcového iPadu s 1TB úložištěm, WiFi a Cellularem si nechá Apple náležitě zaplatit, a to celkem 48 490 Kč. Zmíněná klávesnice Magic Keyboard zatím v prodeji není. Letošní iPad si již teď můžete předobjednat. Doručen by vám měl být mezi 25. až 27. březnem.

Copyright © 2020 Mac Discover. Všechna práva vyhrazena.