Cena iPhonu 9 bude opravdu lákavá. Apple tím bude cílit na majitele dosluhujících modelů

Tomáš Bureš      11/02/2020      Články

Čas plyne jako voda a kalendář nám ukazuje již druhý měsíc v tomto roce. A jak jistě víte, příchod nového iPhonu 9 začíná klepat na dveře. Na jevišti mobilních telefonů se má objevit již příští měsíc, což je doslova za rohem. 

Již delší dobu se také mluví o ceně novinky, kterou Apple hodlá přivítat letošní jaro. Jeden z nejznámějších a nejvýznamnějších analytiků, Ming-Chi Kuo, předpovídá, že cena iPhonu 9 bude startovat na velmi příjemných 399 dolarech. Tato cena by měla navázat na dosluhující iPhone SE (2016), který v základu nabídl 16 GB úložného prostoru s totožnou cenou. Před několika dny s touto zprávou přišla i společnost Fast Company, která potvrzuje též potvrzuje tuto částku.

Co se týče výbavy, iPhone 9 by měl nabídnout o něco větší displej, konkrétně 4,7 palce. Pro srovnání, iPhone SE nabídl 4“ úhlopříčku displeje. Pokud ho naopak srovnáme s letošní, potažmo loňskou generací iPhone 11, nabídne o více než jeden palec menší úhlopříčku. Naopak budeme-li mluvit o dalších technických parametrech, v iPhonu 9 by měl tepat procesor A13 Bionic. Tedy stejným procesorem jakým disponují iPhony 11. 

Přejdeme-li k designu, ten se má podobat staršímu iPhonu 8, po kterém podědí čtečku Touch ID umístěnou pod displejem. Za již zmíněnou částku 399 dolarů by měl letošní iPhone v základu nabídnout standartní úložný prostor 64 GB. V nabídce cupertinské společnosti lze najít staršího a potažmo i přímého předchůdce tohoto modelu, tedy iPhone 8, který je o 50 dolarů dražší.

Pro koho bude iPhone 9 určený?

Za více než lákavou cenu nabídne iPhone 9 nejnovější čipset a tím pádem podporu aktualizací minimálně na dalších pět let. Jelikož pravděpodobně iPhone 9 bude disponovat designem iPhonu 8 a měl by nabídnout i čtečku otisků, eventuálně může dávat smysl těm, kteří vlastní některý ze starších modelů jako je iPhone 6 či iPhone 6s. Ve srovnání s těmito telefony vša nabídne mnohem vyšší výkon a lepší fotoaparát. Druhou cílovou skupinou můžou být lidé, kteří nemají rádi velké úhlopříčky, jak je tomu například v případě iPhonů 11, 11 Pro a 11 Pro Max.

Copyright © 2020 Mac Discover. Všechna práva vyhrazena.