Back in Time: Nový MacBook Air, iPad Pro nebo představení Magic Keyboard

Foto: Apple

Tomáš Bureš      22/03/2020      Back in Time

Dnešek je prvním dnem, kdy vám přinášíme novou rubriku ,,Back in Time“. Do češtiny bychom to mohli přeložit jako ,,Zpátky v Čase“. Nazvali jsme jí tak, protože bychom vám vždy na konci týdne chtěli shrnout vše, co nám aktuální týden přinesl. Například v tomto týdnu jsme se dočkali představení nového MacBooku Air společně s iPadem Pro a speciální klávesnicí Magic Keyboard. Mohli jsme se dozvědět také více o příchodu chystané verze operačního systému iOS 13.4 a možném uvedení iPhonu 9 Plus.

MacBook Air

Začněme představením nového MacBook Air. Ten například vyměnil svoji nespolehlivou motýlkovou klávesnici za tu s nůžkovou mechanikou. Tu již můžeme znát z loňského šestnáctipalcového MacBooku. Kromě nové klávesnice došlo také na vylepšení technických specifikací. U základního modelu byla například navýšena kapacita SSD úložiště na celých 256 GB a snížila se dokonce i jeho cena. Za základní model nyní zaplatíte 29 990 Kč. Za tuto cenu dostanete dvoujádrový procesor desáté generace Intel Core i3, který je taktovaný na 1,1 GHz. Samotný MacBook Air si můžete nakonfigurovat dle svého gusta. K dispozici máte čtyřjádrový procesor Intel Core i7 taktovaný na 1,2 GHz, 16 GB operační paměť a 2TB SSD úložiště.

Foto: Apple

iPad Pro

Nyní se dostáváme asi k tomu nejzajímavějšímu, co nám tento týden přinesl. Tím je bezpochyby nový iPad Pro. Disponuje výkonnějším procesorem A12Z Bionic a operuje s 6 GB operační pamětí. Z přední strany se toho moc nezměnilo, ale na té zadní se nově objevil tzv. LiDAR senzor, který měří vzdálenost od okolních objektů až na 5 metrů. Vedle tohoto senzoru se také nachází fotoaparát, který můžeme znát z iPhonu 11. Disponuje 12MPx širokoúhlým a 10MPx ultra širokoúhlým objektivem.

Foto: Apple

Magic Keyboard

Byla také představena klávesnice s nůžkovou mechanikou Magic Keyboard, která by měla být na trhu dostupná v průběhu května tohoto roku. Společnost také oznámila, že dne 24. března bude dostupná verze operačních systémů iOS a iPadOS 13.4., která by měla přinést podporu pro trackpad u iPadů Pro.

Foto: Apple

OSTATNÍ NOVINKY

Již nějakou dobu se spekuluje také o příchodu nového iPhonu 9, který by měl být jakýsi nástupce iPhonu 8. Tento iPhone by se designem měl co nejvíce podobat ,,osmičce“. Tento týden se na internetu začalo mluvit o příchodu iPhonu 9 Plus, který by měl být nástupcem iPhonu 8 Plus. Myslelo se i na Apple CarPlay, zde si uživatelé budou moci měnit tapety dle svého gusta.   

Copyright © 2020 Mac Discover. Všechna práva vyhrazena.